رفع افتادگی و شل شدگی سینه ها

رفع افتادگی و شل شدگی سینه ها

ازجمله موارد مهم برای خانم‌ها، زیبایی سینه‌هایشان است.درواقع هر زنی می خواهد در تمام عمر سینه هایی خوش فرم وبرجسته داشته باشد. متاسفانه در بیشتر موارد این غیرممکن است.چراکه افتادگی سینه ها یک روند طبیعی است که با بالاتر رفتن سن و از دست رفتن انعطاف پذیری و خاصیت کشسانی سینه ها اتفاق می افتد.همچنین با این که افتادگی سینه ها از حدود 40 سالگی به بعد اتفاق می افتد اما زودتر از این زمان نیز به دلایل گوناگونی مانندافزایش سن، شیردهی طولانی مدت ،یائسگی و… امکان دارد. شُل شدگی و افتادگی سینه می‌تواند دغدغه بزرگی برای بانوان باشد. حتی بعضی وقت‌ها این مشکل به حدی می‌رسد که باعث افسردگی و کاهش اعتمادبه‌نفس آن‌ها می‌شود.

عمده‌ترین علت افتادگی و شل شدن پستان ها، زایمان و شیردهی است.بر اساس یافته‌های سازمان بهداشت و بهزیستی استرالیا، بافت پستان با شیردادن به نوزاد قوام خود را از دست داده و باعث افتادگی سینه و از دست دادن شکل و فرم آنها می‌شود.در واقع غدد شیری قوام سفتی دارند و با ترشح زیاد هورمون‌ها در دوران بارداری، حجمشان بیشتر و بافت پستان نیز به همان نسبت سفت‌تر می‌شود. با اتمام دوره شیردهی، عامل محرک یعنی مکیدن به وسیله کودک که باعث پایداری حجم غدد پستان و تداوم شیردهی است، حذف می‌شود و این غدد به وضعیت قبلی بر‌می‌گردند اما کاهش حجم ایجاد شده، با چربی جایگزین می‌شود که اصلا قوام غدد شیری را ندارد و بسیار نرم است که باعث افتادگی پستان می‌شود.

به جز بارداری و شیردهی، عوامل دیگری از جمله، افزایش سن،ژنتیک، یائسگی، بیماری تنفسی و سرطان، مصرف بیش‌ازحد الکل، نیکوتین و نوشیدنی‌های گازدار، افزایش وزن دربارداری، تغذیه ناسالم، ورزش خودسرانه و استفاده از لباس زیر نامناسب باعث شل شدگی و افتادگی سینه می‌شوند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.