رفع افتادگی و شل شدگی سینه ها

  • Home
  • -
  • سلامت
  • -
  • رفع افتادگی و شل شدگی سینه ها
 رفع افتادگی و شل شدگی سینه ها

ازجمله موارد مهم برای خانم‌ها، زیبایی سینه‌هایشان است.درواقع هر زنی می خواهد در تمام عمر سینه هایی خوش فرم وبرجسته داشته باشد. متاسفانه در بیشتر موارد این غیرممکن است.چراکه افتادگی سینه ها یک روند طبیعی است که با بالاتر رفتن سن و از دست رفتن انعطاف پذیری و خاصیت کشسانی سینه ها اتفاق می افتد.همچنین با این که افتادگی سینه ها از حدود 40 سالگی به بعد اتفاق می افتد اما زودتر از این زمان نیز به دلایل گوناگونی مانندافزایش سن، شیردهی طولانی مدت ،یائسگی و… امکان دارد. شُل شدگی و افتادگی سینه می‌تواند دغدغه بزرگی برای بانوان باشد. حتی بعضی وقت‌ها این مشکل به حدی می‌رسد که باعث افسردگی و کاهش اعتمادبه‌نفس آن‌ها می‌شود.

عمده‌ترین علت افتادگی و شل شدن پستان ها، زایمان و شیردهی است.بر اساس یافته‌های سازمان بهداشت و بهزیستی استرالیا، بافت پستان با شیردادن به نوزاد قوام خود را از دست داده و باعث افتادگی سینه و از دست دادن شکل و فرم آنها می‌شود.در واقع غدد شیری قوام سفتی دارند و با ترشح زیاد هورمون‌ها در دوران بارداری، حجمشان بیشتر و بافت پستان نیز به همان نسبت سفت‌تر می‌شود. با اتمام دوره شیردهی، عامل محرک یعنی مکیدن به وسیله کودک که باعث پایداری حجم غدد پستان و تداوم شیردهی است، حذف می‌شود و این غدد به وضعیت قبلی بر‌می‌گردند اما کاهش حجم ایجاد شده، با چربی جایگزین می‌شود که اصلا قوام غدد شیری را ندارد و بسیار نرم است که باعث افتادگی پستان می‌شود.

به جز بارداری و شیردهی، عوامل دیگری از جمله، افزایش سن،ژنتیک، یائسگی، بیماری تنفسی و سرطان، مصرف بیش‌ازحد الکل، نیکوتین و نوشیدنی‌های گازدار، افزایش وزن دربارداری، تغذیه ناسالم، ورزش خودسرانه و استفاده از لباس زیر نامناسب باعث شل شدگی و افتادگی سینه می‌شوند.

یکی از اصلی ترین سؤالات زنان، این است که چگونه می توانند افتادگی سینه های خود را برطرف کنند؟

شما می توانید بااستفاده از پکیج ایده آل سایز،به صورت کاملاً طبیعی وبدون استفاده ازمواد شیمیایی شل شدگی سینه خودرا رفع کرده وبه فرم دلخواه خود برسید.
لازم است بدانید درمان این مشکل، ورزش نیست.بافت پستان حاوی چربی، غدد شیری و بافت همبند است و تنها عضله‌ ی
ان در پشت بافت چربی سینه است .از آنجایی‌که ورزش برای تقویت عضلات، انجام می‌شود، می‌توان نتیجه گرفت انجام آن برای جلوگیری از افتادگی پستان کارساز نیست. همچنین داروهای موضعی، این مشکل را برطرف نمی‌کنند
همچنین کرم‌ها فقط قدرت انقباضی دارند و حداکثر کاری که انجام می‌دهند، جمع کردن پوست آن هم به شکل خفیف است.بنابراین به این افراد توصیه نمی‌شود. ممکن است عده ای نیز به عمل ها ی جراحی پرخطرو درعین حال پرهزینه روی آورند که این جراحی ها نه تنها حالت طبیعی سینه وحس های زنانگی را ازبین می برد،بلکه سبب خطراتی مانندتجمع مایع اطراف پروتز،نشت یا پارگی جدار پروتز و…. می شود.

همچنین درکنار استفاده ازدستگاه، برخی نکات دیگر نیز هستند که باید رعایت شوند: ۱. لباس زیر شما باید به طور کامل با اندازه سینه هایتان مطابقت داشته باشد و نه برایتان کوچک و نه گشاد باشد.
2.هر روز به مقدار کافی آب بنوشید تا استحکام پوست خود را حفظ کنید.
3.در دوران شیر دهی حتماً از سوتین استفاده کنید، چرا که عدم استفاده از آن افتادگی سینه را بیشتر می کند.
4.اگر قصد دارید وزنتان را کاهش دهید این کار را به صورت تدریجی انجام دهید. کاهش سریع و ناگهانی وزن افتادگی سینه را به شدت افزایش خواهد داد.